Kalkulator dni pozostałych do wakacji i ferii
Kalkulator oblicza ile dni (godzin, minut, sekund) pozostało do ferii i końca roku szkolnego.

Wersja beta

TO JEST WERSJA TESTOWA
Ten kalkulator dopiero powstaje - właśnie nad nim pracujemy.
To znaczy, że może działać poprawnie, ale nie musi.
Jak najbardziej możesz go użyć. Może nawet uzyskasz poprawne wyniki.
Prosimy jednak, abyś sprawdził uzyskane wyniki we własnym zakresie. Potwierdź je przed wykorzystaniem, bo mogą być błędne.
W każdym razie - prace trwają. Ta podstrona powinna zostać ukończona już wkrótce. Zapraszamy !
Jeśli masz jakieś pomysły, uwagi - daj znać !

Data początkowa
Nie wliczajSobótNiedzielŚwiąt

Czas pozostały do ferii zimowych

Ferie zimowe
Ferie w Twoim regione rozpoczną się
2018-01-15 (poniedziałek)
Do ferii zimowych pozostało
30 dni, 19 godzin, 36 minut i 42 sekund.
739 godzin, 36 minut i 42 sekund.
44376 minut i 42 sekund.
2662602 sekund.

Czas pozostały do wakacji letnich

Wakacje letnie
Wakacje w Twoim regionie rozpoczną się
2018-06-30 (sobota)
Do wakacji pozostało
6 miesięcy, 14 dni, 19 godzin, 36 minut i 42 sekund.
196 dni, 19 godzin, 36 minut i 42 sekund.
4723 godzin, 36 minut i 42 sekund.
283416 minut i 42 sekund.
17005002 sekund.

Trochę informacji

 • W Polsce, termin ferii zimowych różni się w zależności od województwa. Terminy ogłaszane są przez kuratora oświaty i są ustalane w porozumieniu z wojewodami. Jednak nie od zawsze tak było. Propozycja takiego rozwiązania pojawiła się po raz pierwszy na stronie ministerstwa edukacji w 2003 roku. Została wcielona w życie rok później w roku szkolnym 2003/2004, co miało na celu zmniejszenie obłożenia ośrodków wypoczynkowych w trakcie trwania przerwy. We wcześniejszych latach termin ferii zimowych był jednakowy w obrębie całego kraju.
 • Termin wakacji letnich jest taki sam w całej Polsce. Do roku szkolnego 2009/2010 wakacje rozpoczynały się w pierwszy piątek po 18 czerwca. Jednak, ze względu na zwiększenie się ilości dni wolnych od szkoły, w roku 2011 opóźniono początek wakacji. Obecnie wakacje rozpoczynają się w następny dzień po ostatnim piątku czerwca i trwają do ostateniego dnia sieprnia włącznie.

Aktualność danych

Terminy nadchodzących ferii i wakacji są potwierdzane przez nas co jakiś czas, tak aby były aktualne.
Ostatnio potwierdzono je dnia 2017.08.26.
Jeśli chcesz mieć 100% pewności po tej dacie - sprawdź czy terminy w Twoim regionie nie uległy zmianie.
W tym celu możesz odwiedzić stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) lub zapytać swojego nauczyciela.

Jak się tego używa

 • Wybierz swoje województwo, a w tabelce poniżej pojawi się liczba dni, godzin, sekund i minut jaka pozostała do ferii zimowych oraz końca roku szkolnego.
 • Jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się jaki będzie rezultat po wykluczeniu sobót, niedziel lub świąt zaznacz odpowiednie opcje w formularzu.

Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ?

 • Data początkowa - jest to data, od której rozpocznie się odliczanie. Domyślnie jest to dzisiaj. Jednak, jeśli chciałbyś/chciałabyś wiedzieć ile dni zostało do wakacji licząc np. od wielkanocy, to możesz podać tutaj swoją własną datę.
 • Nie wliczaj(sobót/niedziel/świąt) - ta opcja pozwala wykluczyć wybrane dni z obliczeń. Przykładowo jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się ile dni szkolnych pozostało do wakacji, możesz w tym miejscu wykluczyć dni wolne od zajęć - czyli soboty, niedziele i święta.
 • Twój region - ta opcja używana jest tylko w przypadku wykluczania dni świątecznych (patrz pole "Nie wliczaj"). Dzięki tej informacji Calculla może dostosować listę świąt do miejsca, w którym mieszkasz.

 • Ferie w Twoim regione rozpoczną się - jest to data, kiedy rozpoczną się ferie zimowe w wybranym przez Ciebie regionie.
 • Do ferii zimowych pozostało - jest to ilość miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała do rozpoczęcia ferii zimowych licząc od wskazanej daty początkowej (czyli domyślnie od dziś).
 • Wakacje w Twoim regionie rozpoczną się - jest to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia będziesz mógł(a) rozpocząć letni wypoczynek.
 • Do wakacji pozostało - jest to ilość miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała do końca roku szkolnego (rozpoczęcia wakacji letnich) licząc od wskazanej daty startowej (czyli domyślnie od dziś).

Tagi i linki do tej strony

Permalink

Ten kalkulator nie obsługuje obecnie permalinków.

Linki do innych stron na ten temat (poza Calcullą)

Stara wersja strony - linki

ten kalkulator w wersji v1 z 2016 rokuW roku 2016 Calculla przeszła małą rewolucje technologiczną i wszystkie kalkulatory zostały praktycznie napisane od nowa. Stara wersja Calculli jest nadal dostępna w sieci poprzez link: v1.calculla.pl. Zostawiliśmy wersję "1" Calculli w celach archwialnych.
Bezpośredni link do starej wersji:
JavaScript failed !
So this is static version of this website.
This website works a lot better in JavaScript enabled browser.
Please enable JavaScript.