Kalkulator różnicy pomiędzy dwoma datami
Kalkulator oblicza ile dni (godzin, minut, sekund) minięło między dwoma datami.

Wersja beta

TO JEST WERSJA TESTOWA
Ten kalkulator dopiero powstaje - właśnie nad nim pracujemy.
To znaczy, że może działać poprawnie, ale nie musi.
Jak najbardziej możesz go użyć. Może nawet uzyskasz poprawne wyniki.
Prosimy jednak, abyś sprawdził uzyskane wyniki we własnym zakresie. Potwierdź je przed wykorzystaniem, bo mogą być błędne.
W każdym razie - prace trwają. Ta podstrona powinna zostać ukończona już wkrótce. Zapraszamy !
Jeśli masz jakieś pomysły, uwagi - daj znać !

Zakres dat do obliczeń

Data początkowa
Data końcowa
Nie wliczajSobótNiedzielŚwiąt
Twój region
(potrzebne aby dostosować listę świąt)

Różnica pomiędzy datami

Data początkowa
2012-12-15 04:25:21
Data końcowa
2017-12-15 04:25:21
Różnica pomiędzy datami
5 lat.
60 miesięcy.
1826 dni.
43824 godzin.
2629440 minut.
157766400 sekund.
Liczba wykluczonych sobót
Liczba wykluczonych niedziel
Liczba wykluczonych świąt
Wykluczone święta
Całkowita liczba wykluczonych dni

Trochę informacji

  • Liczenie dni pomiędzy dwoma datami to nie bułka z masłem. Główna trudność wynika z faktu, że różne miesiące mają różną liczbę dni. W kalendarzu gregoriańskim (czyli takim jaki jest obecnie powszechnie stosowany na świecie) miesiące mają po 30 lub 31 dni. Wyjątek stanowi luty, który ma 28, a raz na 4 lata (rok przestępny) 29 dni. Uff... nie trudno się pogubić podczas liczenia.
  • W niektórych dziedzinach życia przyjmuje się różne uproszczenia, tak aby ułatwić obliczenia. Na przykład w świecie finansów stosuje się pojęcie roku bankowego, który ma zawsze 360 lub 365 dni. Niektóre banki przyjmują też dla uproszczenie, że 30 dni jest równoznaczne z okresem jednego miesiąca.

Jak się tego używa

  • Poprostu wyklikaj w formularzu poniżej datę początkową i końcową, a Calculla policzy dla Ciebie ile lat, miesięcy, dni itd. minęło między podanymi datami.
  • Jeśli chciałbyś/chciałabyś wykluczyć soboty, niedziele lub oficjalne święta (wolne od pracy), zaznacz odpowiednią opcję w formularzu.
  • W przypadku gdy użyta jest opcja nie wliczania świąt, istotny staje się region (państwo, kraj), dla którego wykonywane są obliczenia. W przypadku gdy używasz wykluczania świąt wybierz interesujący Cię region z listy.

Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ?

  • Data początkowa - jest to dzień, od którego rozpocznie się odliczanie. Data początkowa musi być wcześniejsza niż końcowa.
  • Data końcowa - jest to ostatni dzień, na którym zakończy się odliczanie. Data końcowa musi być późniejsza niż początkowa.
  • Nie wliczaj (sobót/niedziel/świąt) - ta opcja pozwala wykluczyć wybrane dni z kalkulacji. Przykładowo jeśli chciałbyś/chciałabyś policzyć tylko ilość dni roboczych w przedziale, to możesz w tym miejscu wykluczyć weekendy (niedziele i soboty) i święta.
  • Twój region - to pole jest potrzebne tylko jeśli użyta jest opcja wykluczania świąt. Umożliwia ono Calculli dostosowanie listy świąt do miejsca, w którym mieszkasz.
  • Różnica pomiędzy datami - tutaj znajduje się właściwy wynik. Jest to ilość lat, miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka zawiera się pomiędzy datami początkową, a końcową.

Tagi i linki do tej strony

Permalink

Ten kalkulator nie obsługuje obecnie permalinków.

Linki do innych stron na ten temat (poza Calcullą)

Stara wersja strony - linki

ten kalkulator w wersji v1 z 2016 rokuW roku 2016 Calculla przeszła małą rewolucje technologiczną i wszystkie kalkulatory zostały praktycznie napisane od nowa. Stara wersja Calculli jest nadal dostępna w sieci poprzez link: v1.calculla.pl. Zostawiliśmy wersję "1" Calculli w celach archwialnych.
Bezpośredni link do starej wersji:
JavaScript failed !
So this is static version of this website.
This website works a lot better in JavaScript enabled browser.
Please enable JavaScript.