Szukaj
Daty - kalkulator różnicy datami
Kalkulator oblicza ile czasu minęło między dwoma podanymi czasami. Podaje różnice uwzględniając lata, miesiące, dni, godziny, minuty i sekundy.

Zakres dat do obliczeń

Data początkowa
Data końcowa
Nie wliczajSobótNiedzielŚwiąt
Twój region
(potrzebne aby dostosować listę świąt)

Różnica pomiędzy datami

Data początkowa2013-10-18 02:52:13
Data końcowa2018-10-18 02:52:13
Różnica pomiędzy datami
5 lat.
60 miesięcy.
1826 dni.
43824 godzin.
2629440 minut.
157766400 sekund.
Liczba wykluczonych sobót
Liczba wykluczonych niedziel
Liczba wykluczonych świąt
Wykluczone święta
Całkowita liczba wykluczonych dni

Trochę informacji

  • Liczenie dni pomiędzy dwoma datami to nie bułka z masłem. Główna trudność wynika z faktu, że różne miesiące mają różną liczbę dni. W kalendarzu gregoriańskim (czyli takim jaki jest obecnie powszechnie stosowany na świecie) miesiące mają po 30 lub 31 dni. Wyjątek stanowi luty, który ma 28, a raz na 4 lata (rok przestępny) 29 dni. Uff... nie trudno się pogubić podczas liczenia.
  • W niektórych dziedzinach życia przyjmuje się różne uproszczenia, tak aby ułatwić obliczenia. Na przykład w świecie finansów stosuje się pojęcie roku bankowego, który ma zawsze 360 lub 365 dni. Niektóre banki przyjmują też dla uproszczenie, że 30 dni jest równoznaczne z okresem jednego miesiąca.

Jak się tego używa

  • Poprostu wyklikaj w formularzu poniżej datę początkową i końcową, a Calculla policzy dla Ciebie ile lat, miesięcy, dni itd. minęło między podanymi datami.
  • Jeśli chciałbyś/chciałabyś wykluczyć soboty, niedziele lub oficjalne święta (wolne od pracy), zaznacz odpowiednią opcję w formularzu.
  • W przypadku gdy użyta jest opcja nie wliczania świąt, istotny staje się region (państwo, kraj), dla którego wykonywane są obliczenia. W przypadku gdy używasz wykluczania świąt wybierz interesujący Cię region z listy.

Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ??

  • Data początkowa - jest to dzień, od którego rozpocznie się odliczanie. Data początkowa musi być wcześniejsza niż końcowa.
  • Data końcowa - jest to ostatni dzień, na którym zakończy się odliczanie. Data końcowa musi być późniejsza niż początkowa.
  • Nie wliczaj (sobót/niedziel/świąt) - ta opcja pozwala wykluczyć wybrane dni z kalkulacji. Przykładowo jeśli chciałbyś/chciałabyś policzyć tylko ilość dni roboczych w przedziale, to możesz w tym miejscu wykluczyć weekendy (niedziele i soboty) i święta.
  • Twój region - to pole jest potrzebne tylko jeśli użyta jest opcja wykluczania świąt. Umożliwia ono Calculli dostosowanie listy świąt do miejsca, w którym mieszkasz.
  • Różnica pomiędzy datami - tutaj znajduje się właściwy wynik. Jest to ilość lat, miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka zawiera się pomiędzy datami początkową, a końcową.

Tagi i linki do tej strony

Permalink

Poniżej znaduje się permalink. Permalink to link, który zawiera dane podane przez Ciebie. Po prostu skopiuj go do schowka i podziel się swoją pracą z przyjaciółmi:

Linki do innych stron na ten temat (poza Calcullą)

Stara wersja strony - linki

ten kalkulator w wersji v1 z 2016 rokuW roku 2016 Calculla przeszła małą rewolucje technologiczną i wszystkie kalkulatory zostały praktycznie napisane od nowa. Stara wersja Calculli jest nadal dostępna w sieci poprzez link: v1.calculla.pl. Zostawiliśmy wersję "1" Calculli w celach archwialnych.
Bezpośredni link do starej wersji:
JavaScript failed !
So this is static version of this website.
This website works a lot better in JavaScript enabled browser.
Please enable JavaScript.