Kalkulator dni pozostałych do końca roku
Kalkulator oblicza ile dni (godzin, minut, sekund) pozostało by świętować nowy rok.

Data początkowa i sposób obliczeń#

Data początkowa
Nie wliczajSobótNiedzielŚwiąt
Twój region
(potrzebne aby dostosować listę świąt)

Czas pozostały do nowego roku#

Data początkowa2024-07-17 16:23:28
Do końca roku pozostało
5 miesięcy, 14 dni, 7 godzin, 36 minut i 32 sekund.
167 dni, 7 godzin, 36 minut i 32 sekund.
4015 godzin, 36 minut i 32 sekund.
240936 minut i 32 sekund.
14456192 sekund.
23 tygodni, 6 dni, 14 godzin, 36 minut i 32 sekund.
Liczba wykluczonych sobót
Liczba wykluczonych niedziel
Liczba wykluczonych świąt
Wykluczone święta
Całkowita liczba wykluczonych dni

Trochę informacji#

 • ⚠ UWAGA! W niektórych regionach świata (w tym w Polsce) obowiązują okresowe zmiany czas z zimowego na letni. Fakt ten powoduje, że w przypadku dłuższych zakresów czasu otrzymany wynik w tym kalkulatorze może nieco różnić się od faktycznego, ponieważ ten kalkulator nie obsługuje poprawnie "zmiany czasu" (czasu zimowego na letni i odwrotnie). Zazwyczaj różnica pomiędzy czasem letnim, a zimowym wynosi jedną godzinę (tak jest np. na terenie Unii Europejskiej, w tym w Polsce), więc różnica nie powinna przekraczać tej jednej godziny. Dodamy obsługę zmiany czasu, jeśli okaże się, że jest to potrzebne naszym użytkownikom - więc jeśli jest to potrzebne Tobie - daj nam znać !
 • Zwyczaj świętowania końca roku (czyli również de facto nadejścia nowego roku) sięga przełomu XIX i XX wieku. Zwyczaj rozpowszechniony był pierwotnie jedynie wśród bardziej zamożnej części społeczeństwa. Z czasem jednak rozpowszechnił się na praktycznie całe społeczeństwo.
 • W różnych regionach świata można spotkać różne symboliczne sposoby żegnania się ze starym rokiem. Przykładowo w Danii znany jest zwyczaj zeskakiwania z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono.
 • Ostatni dzień w roku zawdzięcza swoją nazwę papieżowi Sylwestrowi I żyjącego w IV wieku n.e. Jest on uznawany za patrona zwierząt domowych. Rolę papieża pełnił przez prawie 21 lat. Gdy zmarł 31 grudnia, postanowiono upamiętnić jego postać nazywając ostatni dzień w roku (czyli dzień jego śmierci) jego imieniem.

Jak się tego używa#

 • Jeśli interesuje Cię jedynie ile czasu zostało do końca aktualnego roku poprostu odczytaj wynik z tabeli poniżej.
 • Opcjonalnie możesz wykluczyć wybrane dni (soboty, niedziele lub święta) zaznaczając odpowiednie pole w formularzu.
 • Opcja wykluczania świąt uwzględnia tylko dni ustawowo wolne od pracy np. Święto Konstytucji 3 maja.

Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ??#

 • Data początkowa - jest to data, od której rozpocznie się odliczanie. Domyślnie ustawione jest na dziś. Jeśli jednak chciałbyś/chciałabyś wiedzieć ile dni zostało do końca roku np. od najbliższej środy możesz podać w tym miejscu własną datę.
 • Nie wliczaj (sobót/niedziel/świąt) - użyj tej opcji jeśli chcesz pominąć wybrane dni z obliczen. Przykładowo jeśli chciałbyś/chciałabyś wiedzieć ile dni roboczych pozostało do końca roku kalendarzowego możesz w tym miejscu wykluczyć wszystkie dni ustawowo wolne od pracy czyli: weekendy (sobota i niedziela) oraz święta.
 • Twój region - ta opcja nabiera znaczenia jedynie w przypadku gdy aktywna jest opcja wykluczania świąt (patrz pole "nie wliczaj"). Dzięki tej informacji Calculla jest w stanie dostosować listę znanych świąt do miejsca, w którym mieszkasz (Polska, UK, USA itd).
 • Do końca roku pozostało - to pole zawiera całkowitą liczbę miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała od wskazanej daty (domyślnie jest to dziś) do końca roku kalendarzowego.

Zobacz również#

 • Jeśli zainteresowała Cię ta strona sprawdź nasze inne kalkulatory związane z czasem:

Tagi i linki do tej strony#

Jakie tagi ma ten kalkulator#

Permalink#

Poniżej znaduje się permalink. Permalink to link, który zawiera dane podane przez Ciebie. Po prostu skopiuj go do schowka i podziel się swoją pracą z przyjaciółmi:

Linki do innych stron na ten temat (poza Calcullą)#

Stara wersja strony - linki#

W roku 2016 Calculla przeszła małą rewolucje technologiczną i wszystkie kalkulatory zostały praktycznie napisane od nowa. Stara wersja Calculli jest nadal dostępna w sieci poprzez link: v1.calculla.pl. Zostawiliśmy wersję "1" Calculli w celach archwialnych.
Bezpośredni link do starej wersji:
ten kalkulator w wersji v1 z 2016 roku
JavaScript failed !
So this is static version of this website.
This website works a lot better in JavaScript enabled browser.
Please enable JavaScript.