Kalkulator dni pozostałych do wakacji i ferii
Kalkulator oblicza ile dni (godzin, minut, sekund) pozostało do ferii i końca roku szkolnego.

Data początkowa i sposób obliczeń#

Data początkowa
Nie wliczajSobótNiedzielŚwiąt
Twój region
(potrzebne aby dostosować listę świąt)

Czas pozostały do ferii zimowych#

Brak danych

Czas pozostały do wakacji letnich#

Brak danych

Trochę informacji#

 • W Polsce, termin ferii zimowych różni się w zależności od województwa. Terminy ogłaszane są przez kuratora oświaty i są ustalane w porozumieniu z wojewodami. Jednak nie od zawsze tak było. Propozycja takiego rozwiązania pojawiła się po raz pierwszy na stronie ministerstwa edukacji w 2003 roku. Została wcielona w życie rok później w roku szkolnym 2003/2004, co miało na celu zmniejszenie obłożenia ośrodków wypoczynkowych w trakcie trwania przerwy. We wcześniejszych latach termin ferii zimowych był jednakowy w obrębie całego kraju.
 • Termin wakacji letnich jest taki sam w całej Polsce. Do roku szkolnego 2009/2010 wakacje rozpoczynały się w pierwszy piątek po 18 czerwca. Jednak, ze względu na zwiększenie się ilości dni wolnych od szkoły, w roku 2011 opóźniono początek wakacji. Obecnie wakacje rozpoczynają się w następny dzień po ostatnim piątku czerwca i trwają do ostatniego dnia sieprnia włącznie.

Aktualność danych#

Terminy nadchodzących ferii i wakacji są potwierdzane przez nas co jakiś czas, tak aby były aktualne.
Ostatnio potwierdzono je dnia 2022-06-30.
Jeśli chcesz mieć 100% pewności po tej dacie - sprawdź czy terminy w Twoim regionie nie uległy zmianie.
W tym celu możesz odwiedzić stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) lub zapytać swojego nauczyciela.

Jak się tego używa#

 • Wybierz swoje województwo, a w tabelce poniżej pojawi się liczba dni, godzin, sekund i minut jaka pozostała do ferii zimowych oraz końca roku szkolnego.
 • Jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się jaki będzie rezultat po wykluczeniu sobót, niedziel lub świąt zaznacz odpowiednie opcje w formularzu.

Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ??#

 • Data początkowa - jest to data, od której rozpocznie się odliczanie. Domyślnie jest to dzisiaj. Jednak, jeśli chciałbyś/chciałabyś wiedzieć ile dni zostało do wakacji licząc np. od wielkanocy, to możesz podać tutaj swoją własną datę.
 • Nie wliczaj(sobót/niedziel/świąt) - ta opcja pozwala wykluczyć wybrane dni z obliczeń. Przykładowo jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się ile dni szkolnych (roboczych) pozostało do wakacji, możesz w tym miejscu wykluczyć dni wolne od zajęć - czyli soboty, niedziele i święta.
 • Twój region - ta opcja używana jest tylko w przypadku wykluczania dni świątecznych (patrz pole "Nie wliczaj"). Dzięki tej informacji Calculla może dostosować listę świąt do miejsca, w którym mieszkasz.

 • Ferie w Twoim regione rozpoczną się - jest to data, kiedy rozpoczną się ferie zimowe w wybranym przez Ciebie regionie.
 • Do ferii zimowych pozostało - jest to ilość miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała do rozpoczęcia ferii zimowych licząc od wskazanej daty początkowej (czyli domyślnie od dziś).
 • Wakacje w Twoim regionie rozpoczną się - jest to pierwszy dzień wakacji. Tego dnia będziesz mógł(a) rozpocząć letni wypoczynek.
 • Do wakacji pozostało - jest to ilość miesięcy, dni, godzin, minut i sekund jaka pozostała do końca roku szkolnego (rozpoczęcia wakacji letnich) licząc od wskazanej daty startowej (czyli domyślnie od dziś).

Zobacz również#

 • Jeśli zainteresowała Cię ta strona sprawdź nasze inne kalkulatory związane z czasem:

Tagi i linki do tej strony#

Jakie tagi ma ten kalkulator#

Permalink#

Poniżej znaduje się permalink. Permalink to link, który zawiera dane podane przez Ciebie. Po prostu skopiuj go do schowka i podziel się swoją pracą z przyjaciółmi:

Linki do innych stron na ten temat (poza Calcullą)#

Stara wersja strony - linki#

W roku 2016 Calculla przeszła małą rewolucje technologiczną i wszystkie kalkulatory zostały praktycznie napisane od nowa. Stara wersja Calculli jest nadal dostępna w sieci poprzez link: v1.calculla.pl. Zostawiliśmy wersję "1" Calculli w celach archwialnych.
Bezpośredni link do starej wersji:
ten kalkulator w wersji v1 z 2016 roku
JavaScript failed !
So this is static version of this website.
This website works a lot better in JavaScript enabled browser.
Please enable JavaScript.