Kalkulator kosztu zakupu nieruchomości
Kalkulator oblicza sumę kosztów ponoszonych przy zakupie nieruchomości. Uwzględnia rodzaj nieruchomości, typ transakcji (darowizna czy sprzedaż), prowizję agencji i "drobiazgi" jak założenie księgi wieczystej, wpis do księgi itp. W wyniku wylicza wszystkie koszty, dodając także podatek VAT.

Specyfikacja nieruchomości#

Rodzaj nieruchomości
Księga wieczysta
Typ transakcji
Cena transakcyjna
Prowizja agencji%

Na chłopski rozum#

Deklarowana wartość nieruchomości to 10000.00 PLN. W przypadku traksakcji sprzedaży, jest to kwota transakcyjna przekazana pomiędzy nabywcą, a sprzedającym.
Notariusz podczas sporządzania aktu pobierze taksę w wysokości 189.10 PLN oraz podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 200.00 PLN odprowadzony do Urzędu Skarbowego.
Koszt wprowadzenia informacji do ksiąg wieczystych wyniesie 200.00 PLN.

Koszta transakcji#

Cena nieruchomości10000.00
Podatek od czynności cywilnoprawnych200.00
Notariusz
Taksa155.00
VAT34.10
Razem189.10
Księga wieczysta
Założenie księgi wieczystej
Wpis do księgi wieczystej200.00
Agencja nieruchomości
prowizja
VAT
razem
Podsumowanie
Suma opłat589.10
Razem (nieruchomość + opłaty)10589.10

Co oznaczają poszczególne pola tego calculla-tora ??#

  • Rodzaj nieruchomości - ma wpływ na wartość maksymalnej kwoty jaką może zarządać notariusz - czyli stawki notarialnej. Gdy chodzi o nieruchomość mieszkalną, dom, działkę budowlaną itp., wtedy stawka notarialna ograniczona jest do 1/2 kwoty bazowej.
  • Księga wieczysta - koszt założenia księgi wieczystej to typowo 60 zł. Razem z wpisaniem - wychodzi w sumie 260 zł. Księgi wieczyste zakłada się w Wydziałach Ksiąg Wieczystych w sądach rejonowych.
  • Typ transakcji - w przypadku sprzedaży, należy zapłacić "podatek od czynności cywilnoprawnych", czyli 2% ceny nieruchomości.
  • Cena transakcyjna - kwota, za którą nieruchomość przechodzi z rąk do rąk - na jej podstawie obliczamy podatek i prowizję agencji nieruchomości.
  • Prowizja agencji - ile procent wartości nieruchomości agencja pobiera jako swoją prowizję.

Tagi i linki do tej strony#

Jakie tagi ma ten kalkulator#

Permalink#

Poniżej znaduje się permalink. Permalink to link, który zawiera dane podane przez Ciebie. Po prostu skopiuj go do schowka i podziel się swoją pracą z przyjaciółmi:

Linki do innych stron na ten temat (poza Calcullą)#

Stara wersja strony - linki#

W roku 2016 Calculla przeszła małą rewolucje technologiczną i wszystkie kalkulatory zostały praktycznie napisane od nowa. Stara wersja Calculli jest nadal dostępna w sieci poprzez link: v1.calculla.pl. Zostawiliśmy wersję "1" Calculli w celach archwialnych.
Bezpośredni link do starej wersji:
ten kalkulator w wersji v1 z 2016 roku
JavaScript failed !
So this is static version of this website.
This website works a lot better in JavaScript enabled browser.
Please enable JavaScript.