Kalkulator amortyzacji środków trwałych. Podajesz wartość środka trwałego, datę rozpoczęcia użytkowania i stopę amortyzacji. Kalkulator podaje spadek wartości Środka Trwałego oraz stawki amortyzacji z rozbiciem rocznym, jak i szczegółowym rozbiciem miesięcznym.
Tabela zawiera liczbę bezrobotnych zarejestrowanych w danym miesiącu podaną w tysiącach osób. Dane pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Tabela zawiera zarówno dane bieżące jak i historyczne.
Kalkulator kosztu kawałka powierzchni. Oblicza cenę ziemi/gruntu, powierzchni lokalu/podłogi, kosztu położenia kafelek, ilości nasion trawy potrzebnej do zasiania, ilości farby do pomalowania ściany... Policzy każdą wartość zużycia/kosztu/czynności zależną od powierzchni określoną w dowolnych jednostkach.
Kalkulator oblicza ilość godzin przepracowanych w ciągu wybranego okresu.
Kalkulator dekoduje podany numer rachunku bankowego (IBAN) na składowe takie jak kod kraju ISO, suma kontrolna itd.
Kalkulator oblicza kwotę przysługującą pracownikowi podczas delegacji krajowej (bez opuszczania terenu Polski) czyli tzw. diety krajowe. Kalkulator uwzględnia zarówno podstawową dietę dzienną jak również ryczałt hotelowy.
Kalkulator oblicza kwotę przysługującą pracownikowi podczas delegacji zagranicznej czyli tzw. diety. Kalkulator uwzględnia zarówno podstawową dietę dzienną dla danego kraju jak również koszty noclegu.
Tabela pokazuje efektywne opodatkowanie w różnych krajach na świecie.
Kalkulator oblicza przybliżoną emeryturę z OFE i ZUS - dla osób korzystających z tzw. "nowej" emerytury, czyli opartej na dwóch filarach.
Kalkulator oblicza przybliżoną emeryturę ZUS - dla osób uprawnionych do tzw. "starej" emerytury.
Tabela zawiera limity wpłat na indywidualne konto emerytalne (IKE) oraz indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE), które funkcjonują w ramach III filaru emerytalnego. Tabela zawiera zarówno dane biężące jak i historyczne.
Tabela zawiera roczną stopę inflacji w różnych krajach na świecie.
Tabela zawiera roczną stopę inflacji w Polsce od 1950 roku.
Kalkulator pokazuje jak zdobyć swój pierwszy milion systematycznie oszczędzając.
Kalkulator oblicza kiedy oraz przy jakiej kwocie będziesz mógł(a) porzucić swoją dotychczasową pracę i zostać rentierem.
Kalkulator oblicza kwotę należną pracownikowi za użytkowanie jego prywatnego pojazdu podczas wykonywania obowiązków służbowych - popularna "kilometrówka".
Tabela zawiera zestawienie formatów numeru IBAN (International Bank Account Number) stosowanych w różnych krajach.
Tabela zawiera listę kodów ISO 3166-1 i ISO 3166-2 przypisanych poszczególnych krajów.
Tabela zawiera listę kodów ISO 4217 przypisanych do poszczególnych walut np. EUR dla Euro, PLN dla złotego itd.
Kalkulator kosztów zużycia energii elektrycznej. Podajesz cenę jednego kilowata (1 kWh). Podajesz jakie masz podłączone do prądu urządzenia i jak dużo/często ich używasz. Kalkulator obliczy ile prądu zużyją te urządzenia rocznie, miesięcznie i dziennie, oraz poda ile za to zapłacisz... Kalkulator nadaje się zarówno do obliczeń dla domu jak i firmy.
Kalkulator oblicza sumę kosztów ponoszonych przy zakupie nieruchomości. Uwzględnia rodzaj nieruchomości, typ transakcji (darowizna czy sprzedaż), prowizję agencji i "drobiazgi" jak założenie księgi wieczystej, wpis do księgi itp. W wyniku wylicza wszystkie koszty, dodając także podatek VAT.
Kalkulator kredytowy. Podajesz ile chcesz pożyczyć - kalkulator wylicza, odsetki, raty, część kapitałową i część odsetkową. Możesz też dodać prowizję banku. Kalkulator liczy raty stałe albo malejące.
Tabela pokazuje średnie kursy dla wszystkich walut notowanych przez NBP w wybranym dniu.
W tabeli zestawiono kwoty wolne od podatku oraz tzw. kwoty obniżające podatek. Uwzględnione są zarówno dane bieżące jak i archiwalne.
Kalkulator oblicza kwotę, którą należy odjąć od obliczonego podatku. Jest to tzw. kwota zmniejszająca podatek, która efektywnie uwzględnia kwotę zwolnioną z opodatkowania.
Kalkulator lokat/depozytów. Podajesz ile chcesz ulokować, na jaki czas oraz procent - a kalkulator poda Ci ile zarobisz. Możesz też podać co jaki czas następuje kapitalizacja odsetek (albo brak kapitalizacji), a kalkulator wyliczy Twoje zyski okres po okresie.
Kalkulator oblicza preferencyjne składki ZUS dla małych firm (tzw. mały ZUS plus).
Tabela zestawia oprocentowania detalicznych obligacji skarbowych.
Kalkulator odsetek podatkowych (odsetek budżetowych). Podajesz datę powstania i spłaty zaległości podatkowych oraz oczywiście kwotę. W wyniku dostajesz kwotę odsetek i sumę do spłaty, rozbite na poszczególne okresy. Kalkulator podaje też szczegółowy rozkład w czasie (okres, stopa oprocentowania, ilość dni i kwota należna), uwzględnia też odsetki obniżone.
Tabela zawieraja stawki odsetek podatkowych w różnych okresach. Znajdziesz tu zarówno historyczne jak i aktualnie obowiązujące stawki.
Kalkulator odsetek ustawowych. Podajesz tylko datę rozpoczęcia i końca zadłużenia oraz oczywiście kwotę. W wyniku dostajesz kwotę odsetek i sumę do spłaty - oraz oczywiście rozbicie na poszczególne okresy - ze szczegółami jak stopa oprocentowania, ilość dni i kwota.
Tabela zawiera stawki odsetek ustawowych w różnych okresach. Znajdziesz tu zarówno historyczne jak i aktualnie obowiązujące stawki, wliczając w to podział na odsetki za opóźnienie, kapitałowe oraz odsetki za opóźnienie w transakcjach handlowych wprowadzony w 2016 roku.
Kalkulator oblicza wysokość opłaty sądowej w sprawach cywilnych, w zależności od wartości przedmiotu sporu i rodzaju sprawy.
Tabela zawiera porównanie stawek podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i prawnych (CIT) oraz stawki VAT (polskie: PTU) obowiązujące w różnych krajach na świecie.
Zestwienie wszystkich podstawowych stóp procentowych NBP w jednej tabeli. Tabela zawiera zarówno dane aktualnie obowiązujące, jak i archiwalne począwszy od 1998 roku.
Kalkulator online do potwierdzania poprawności numerów (kodów) identyfikacyjnych. Potrafi zweryfikować poprawność PESEL, NIP, REGON, IBAN, ISBN, ISMN, ISSN, EAN13 i EAN8. Wpisujesz kod (z wszelkimi kropkami, spacjami, myślnikami itp. albo bez nich) i po chwili wiesz jaki to rodzaj kodu i czy jest poprawny.
Kalkulator pokazuje jak Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mogą wpłynąć na wysokość Twojej przyszłej emerytury.
Tabela zawiera listę kodów państw GS1 znanych również jako kod kraju pochodzenia stosowany w kodach kreskowych.
Kalkulator prognozuje przyszłą wartość Twoich pieniędzy po uwzględnieniu inflacji i/lub stopy zwrotu.
Tabela zawiera minimalne miesięczne wynagrodzenie obowiązujące w różnych krajach na świecie.
Tabela zawiera średnie oraz minimalne miesięczne wynagrodzenie i stawkę godzinową (brutto) obowiązujące w poszczególnych latach w Polsce, włączając dane aktualnie obowiązujące.
Kalkulator pozwala obliczyć przybliżoną wysokość renty z powodu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy.
Ten kalkulator oblicza kwotę należną za korzystanie z prywatnego samochodu w celach służbowych na podstawie miesięcznego ryczałtu.
Tabela pokazuje efektywny koszt pracy w Polsce wliczając wszystkie rodzaje podatki i składki ZUS, które obniżają końcową pensję netto pracownika ("na rękę"). W tabeli zawarte sa zarówno dane aktualne jak i historyczne dla różnych wariantów zatrudnienia (umowa o pracę, samozatrudnienie).
Tabela pokazuje wysokość składki zdrowotnej (NFZ) dla osób rozliczających się wg. podatku ryczałtowego w zależności od rocznych przychodów.
Składki ZUS obliczone przy minimalnej podstawie opodatkowania. Tabela zawiera zarówno dane aktualnie obowiązujące, jak i archiwalne począwszy od 2007 roku.
Tabela zawiera stawki podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) obowiązujące w różnych okresach. Znajdziesz tu zarówno historyczne jak i aktualnie obowiązujące stawki.
Tabela zawiera stawki podatku dochodowego od osób fizycznych obowiązujące w różnych okresach. Znajdziesz tu zarówno historyczne jak i aktualnie obowiązujące stawki, wliczając w to podział na tzw. progi podatkowe.
Tabela zawiera dzienne stawki przysługujące podczas wyjazdów krajowych czyli tzw. diety (dla pracownika lub samozatrudnionego). Przedstawione zostały zarówno dane aktualnie obowiązujące jak i historyczne.
Tabela zawiera dzienne stawki przysługujące podczas wyjazdów zagranicznych czyli tzw. diety (dla pracownika lub samozatrudnionego).
Kalkulator oblicza maksymalną taksę notarialną przy sporządzaniu aktu notarialnego - uwzględniając "stawki maksymalne" oraz zniżki ustalone przez ministerstwo.
Tabela zestawia aktualne stawki ryczałtu dla różnych rodzajów działalności (kody PKWiU).
Kalkulator oblicza staż pracy (okres zatrudnienia) zgodnie z ustawowymi regułami obliczania tego okresu. Podajesz tylko datę zatrudnienia i datę ustania stosunku pracy, a kalkulator oblicza ile lat, miesięcy i dni trwało zatrudnienie.
Tabela zawiera wysokość stopy bezrobocia w Polsce. Dane pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). W tabeli zawarte są zarówno dane bieżące jak i historyczne począwszy od 1990 roku.
Wysokość stopy depozytowej ustalanej na comiesięcznych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej. Tabela zawiera zarówno dane aktualnie obowiązujące, jak i archiwalne począwszy od 2001 roku.
Wysokość stopy dyskonta weksli ustalanej na comiesięcznych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej. Tabela zawiera zarówno dane aktualnie obowiązujące, jak i archiwalne począwszy od 2010 roku.
Wysokość stopy lombardowej ustalanej na comiesięcznych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej. Tabela zawiera zarówno dane aktualnie obowiązujące, jak i archiwalne począwszy od 1998 roku.
Wysokość stopy redyskonta weksli ustalanej na comiesięcznych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej. Tabela zawiera zarówno dane aktualnie obowiązujące, jak i archiwalne począwszy od 1998 roku.
Wysokość stopy referencyjnej ustalanej na comiesięcznych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej. Tabela zawiera zarówno dane aktualnie obowiązujące, jak i archiwalne począwszy od 1998 roku.
Kalkulator do obliczania kosztów użycia pojazdu do celów służbowych według reguł obowiązujących w Wielkiej Brytanii (UK).
Tabela zawiera stopy procentowe na obowiązkowe ubezpieczenie wypadkowe przypisane do różnych typów działalności (posegregowanych według kodów PKD oraz grup ryzyka). W tabeli pokazano zarówno dane historycznie jak i aktualnie obowiązujące.
Kalkulator podatku VAT. Oblicza cenę netto, brutto oraz sam podatek. Potrafi liczyć różne stawki (procentowe) - jest więc niezależny od rodzaju opodatkowywanych towarów i usług oraz kraju w którym jest ściągany podatek.
Konwerter pozwala znaleźć realną wartość podanej kwoty w wybranym roku tzn. po uwzględnieniu inflacji. Kalkulator używa realnych wartości inflacji, które miały miejsce w przeszłości.
Kalkulator oblicza jak dużo lat, miesięcy, dni, godzin, minut, sekund pozostało do momentu, w którym będziesz mógł(a) przejść na emeryturę.
Przelicza jednostki wielkości niemianowanych takie jak procenty, promile, ppm (części na milion), mU (miliuno, jenostka SI) itd.
Tabela zawiera wzrost gospodarczy (wzrost PKB) w Polsce. W tabeli pokazane są zarówno wartości w ujęciu rocznym jak i kwartalnym.
Kalkulator oblicza wynagrodzenie netto na podstawie podanej kwoty brutto. Zarobki można podać dla każdego miesiąca w roku osobno. Liczy podatki (zaliczki na podatek dochodowy) i składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Podaje też jakie koszty zatrudnienia ponosi pracodawca. Wszystkie kwoty podane są miesiąc po miesiącu i oczywiście obliczane są też sumy całoroczne. Kalkulator uwzględnia różne rodzaje umów (o pracę, o dzieło, zlecenie) i wiele dodatkowych czynników.
Kalkulator przelicza zarobki brutto na netto i odwrotnie. Podaje podatek i składkę na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Kalkulator online do obliczania kwoty wynagrodzenia netto dla umowy zlecenia. Oblicza składkę ZUS, zdrowotną i dobrowolne ubezpieczenie chorobowe.
Kalkulator wynagrodzenia w przypadku umowy B2B (Business to business, rozliczenie przez fakturę). Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) lub pracujesz (albo zamierzasz pracować) jako kontraktor, to ten kalkulator pomoże Ci obliczyć ile zarobisz jako osoba samozatrudniona w Polsce.
Kalkulator znajduje przybliżoną pensję netto (tzw. na rękę) oraz całkowity koszt pracodawcy dla różnych krajów. Porównaj koszty pracy na świecie.
Kalkulator oblicza wynagrodzenie podczas choroby (zwolnienie chorobowe), pobytu w szpitalu, ciąży itp. Podajesz tylko zarobki brutto, okres w którym pracownik nie przychodzi do pracy i powód nieobecności, a w wyniku są "obcięte" zarobki brutto.
Tabela zawiera miesięczną liczbę zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw opublikowaną przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). Wartości podane są w tysiącach osób. Tabela zawiera zarówno dane bieżące jak i historyczne.
Kalkulator online do obliczania dokładnych składek ZUS itp. Dla podanej pensji brutto, oblicza składki zarówno potrącane z pensji pracownika, jak i te opłacane przez pracodawcę. Podaje wartości w złotych i procentowe dla składki na fundusze: emerytalny, rentowy, chorobowy, wypadkowy, fundusz pracy i FGŚP (fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych).
Tabela zawiera średnie wynagrodzenie w różnych krajach na świecie. Pokazane są zarobki miesięczne jak i w skali roku