Tabela zawiera małe i wielkie litery alfabetu greckiego wraz z przykładowymi zastosowaniami w różnych dziedzinach nauki takimi jak matematyka, fizyka czy chemia. Dodatkowo pokazano jak uzyskać daną literę grecką w kodzie HTML (tzw. encje HTML), formacie TeX lub pochodnych takich LaTeX, KaTeX, MathJax itd. lub w systemie UNICODE.
Kalkulator oblicza błąd względny lub bezwzględny na podstawie wartości zmierzonej (lub obliczonej) i wartości odniesienia (idealnej).
Tabela zawiera całki nieoznaczone (przeciwpochodne) wybranych funkcji.
Kalkulator pomocny podczas wykonywania typowych zadań związanych z ciągiem arytmetycznym takimi jak suma n początkowych wyrazów lub wyznaczenie wybranego n-tego elementu ciągu.
Kalkulator pomocny podczas wykonywania typowych zadań związanych z ciągiem geometrycznym takimi jak suma n początkowych wyrazów lub wyznaczenie wybranego n-tego elementu ciągu.
Tabele zawierają popularne wzory pomocne podczas wykonywania zadań związanych z ciągami jak np. suma n pierwszych liczb ciągu geometrycznego czy obliczenie dowolnego elementu ciągu geometrycznego.
Dodawanie - podajesz liczby, kalkulator liczy sumę. Pokazuje też jak je dodać pisemnie, jakie są przeniesienia, sumy w kolumnach itp. Przydatne zarówno dla uczniów podstawówek (wspomaganie nauki), jak i do liczenia finansów (potrafi ładnie podawać liczby w formacie złotówki/grosze)... I do każdego innego zadania związanego z dodawaniem liczb.
Tabela pokazuje jak znak argumentów (dodatnie, ujemne) wpływa na znak wyniku dla różnych działań arytmetycznych takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie itd.
Tabela zawiera podstawowe własności działań matematycznych takich jak przemienność dodawania lub rozdzielność mnożenia względem dodawania.
Podaj liczbę, a my pokażemy co można o niej powiedzieć np. czy to liczba pierwsza, do jakich zbiorów liczbowych należy (naturalne, całkowite, itp.), czy jest parzysta czy nie, czy jest dodatnia czy ujemna itp.
Kalkulator pomocny podczas wykonywania typowych operacji związanych z funkcją homograficzną takich jak obliczanie wartości funkcji w punkcie, obliczanie wyznacznika lub wyznaczanie asymptot.
Kalkulator pomocny podczas wykonywania typowych operacji związanych z funkcją kwadratową takich jak obliczanie wartości funkcji w punkcie, obliczanie wyróżnika trójmianu kwadratowego (tzw. delty) lub szukanie pierwiastków.
Kalkulator pomocny podczas wykonywania typowych operacji związanych z funkcją liniową takich jak obliczanie wartości funkcji w punkcie lub szukanie miejsca zerowego.
Kalkulator pomocny podczas wykonywania typowych operacji związanych z funkcją wykładniczą.
Tabela zawiera wartości funkcji trygonometrycznych wybranych kątów. Uwzględnione funkcje to: sinus, kosinus, tangens oraz kotangens. Kąty są przedstawione zarówno w miarze stopniowej jak i jako radiany.
Kalkulator znajduje najprostszą postać wyrażenia matematycznego.
Zamiana liczb rzymskich na arabskie i odwrotnie.
Tabela pokazuje kolejność wykonywania działań, według której należy wykonywać operacje arytmetyczne takie jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie itd.
Kalkulator generuje listę możliwych kombinacji (z lub bez powtórzeń) na podstawie podanej puli elementów.
Typowe obliczenia związane z kołem (okręgiem). Możesz obliczyć pole powierzchni, promień lub obwód koła (okręgu) w zależności od tego czego potrzebujesz.
Kalkulator pokazuje zależności pomiędzy dwoma kątami środkowymi w okręgu (kole).
Tabela zawiara różne metody obliczania lub definiowania tzw. liczby e.
Kalkulator liczb pierwszych i czynników pierwszych (faktoryzacja). Odpowie Ci: czy liczba jest pierwsza, jakie są jej dzielniki pierwsze (czynniki pierwsze, czyli faktoryzacja), jakie są wyniki kolejnych dzieleń przez liczby pierwsze. Znajdzie też kolejne mniejsze i kolejne większe liczby pierwsze! Kalkulator jest przy tym szybszy, niż większość innych kalkulatorów w sieci...
Tabela zawiera podstawowe liczby rzymskie (I, II, III, V, X, M, C itd.) i odpowiadające im liczby arabskie.
Kalkulator znajduje największą (maksimum) i najmniejszą (minimum) liczbę spośród podanej listy liczb. Znajdź minimum i maksimum.
Kalkulator pozwala obliczyć typowe wielkości statystyczne: średnia, mediana, najmniejsza i największa wartość itp. na podstawie podanej listy liczb. Zbiorcze informacje na temat Twoich liczb.
Kalkulator oblicza wariancję i odchylenie standardowe z listy liczb.
Kalkulator oblicza średnią i medianę z listy liczb.
Podaj parametry swojej prostej (współczynnik kierunkowy i parametr swobodny) i zobacz co możemy o niej powiedzieć: miejsce zerowe, wykres funkcji itp.
Tabela zawiera typowe własności i wzory związane z logarytmami (funkcją logarytmiczną).
Kalkulator dla Największego Wspólnego Dzielnika (NWD) - nie tylko znajduje NWD, ale też pokazuje rozkład podanych liczb na czynniki pierwsze (tak jak się to robi w szkole). Potrafi znaleźć NWD nawet dla 10 liczb naraz !
Kalkulator Najmniejszej Wspólnej Wielokrotności (NWW) - potrafi znaleźć NWW nawet dla 10 liczb naraz, a przy tym pokazuje rozkład na czynniki pierwsze w słupkach - zupełnie jak w szkole.
Tabela zawiera nazwy dużych liczb typu milion, miliard, bilion itd., ale również mniej znane jak np. kwintyliard. Kalkulator wspiera dwa systemy nazewnictwa (zwane potocznie skalami): "krótka skala" (stosowana w większości anglojęzycznych krajów np. USA lub UK) oraz "długa skala" (stosowana między innymi w Polsce).
Artykuł wyjaśnia nazwy argumentów i wyników popularnych działań matematycznych takich jak dodawanie, odejmowanie czy dzielenie.
Krótki przegląd obliczeń symbolicznych w calculli.
Kalkulator oblicza liczbę mandatów w parlamencie używając metody D'Hondta, która obowiązuje w Polsce.
Kalkulator generuje listę możliwych permutacji (z lub bez powtórzeń) na podstawowie podanej listy elementów.
Kalkulator znajduje najprostszą postać wyrażenia zawierającego pierwiastek kwadratowy.
Kalkulator znajduje najprostszą postać wyrażenia zawierającego potęgowanie. Pokazuje także kroki pośrednie - przekształcenia.
Tabele zawierają typowe wzory i własności związane z potęgowaniem (funkcją potęgową).
Kalkulator łatwo rozwiązuje typowe zadania związane z procentami. Zamiast typowego języka matematyki, podaje rozwiązania przez przykłady z życia wzięte.
Kalkulator znajduje współczynniki funkcji liniowej najlepiej pasującej do serii punktów (x, y).
Kalkulator znajduje współczynniki funkcji logarytmicznej y=a+ln(bx) najlepiej pasującej do serii punktów (x, y).
Kalkulator znajduje współczynniki funkcji potęgowej y = a xb najlepiej pasującego do serii punktów (x, y).
Kalkulator znajduje współczynniki wielomianu najlepiej pasującego do serii punktów (x, y).
Kalkulator znajduje współczynniki funkcji wykładniczej y=a×exp(bx) najlepiej pasującej do serii punktów (x, y).
Kalkulator próbuje użyć różnych rodzajów regresji (liniowej, wykladniczej, logarytmicznej itd.) do Twoich danych pomiarowych i znajduje funkcję, która najlepiej do nich pasuje.
Krotkie podsumowanie typowych rodzajów równań (algebraiczne, liniowe, różniczkowe itd.)
Zamienia współrzędne z jednego układu do innego na przykład z współrzędnych kartezjańskich na sferyczne lub odwrotnie. Kalkulator obsługuje zarówno układy dwu jak i trójwymiarowe.
Kalkulator znajduje rozwiązania dowolnego równania podanego w postaci L=R.
Kalkulator znajduje rozwiązania równania kwadratowego podanego w postaci ogólnej ax²+bx+c=0.
Kalkulator znajduje rozwiązania równania liniowego podanego w postaci ogólnej ax+b=0.
Tabela zawiera ponad 200 stałych matematycznych wraz z podstawowymi informacjami takimi jak przybliżona wartość, data odkrycia czy ostatnia znana precyzja (liczba cyfr znaczących). W tabeli znajdują się zarówno stałe z matematyki elementarnej (np. liczba pi), jak również mniej znane jak np. stała Chinczyna.
Konwerter systemów liczbowych - przelicza liczby z jednego systemu na inny. Kalkulator obsługuje zarówno popularne podstawy liczbowe jak 10 (system dziesiętny), 16 (szesnastkowy), 2 (binarny) jak również bardziej egzotyczne jak 3 (trójkowy), 26 (dwudziestoszóstkowy) czy 62 (sześciesięciodwójkowy).
Popularne komendy TeX-a (i systemów pochodnych jak LaTeX, KaTeX, MathJax itd.) zebrane w jednym miejscu. Szybka ściagawka z TeX-a pomocna podczas pisania wszelkich tekstów naukowych zawierających wzory matematyczne jak publikacje matematyczne czy fizyczne.
Tabele zawierają angielskie tłumaczenia typowych zwrotów spotykanych w matematyce. Hasła słownika są pogrupowane w funkcjonalne bloki takie jak geometria, ciągu czy - jeszcze bardziej wąskie - np. związane tylko trójkątem równoramiennym.
Tabele zawierają typowe wzory powiązane z funkcją homograficzną takie jak wyznacznik funkcji (ad-bc) czy równania asymptot (pionowej i poziomej).
Tabele zawierają typowe wzory powiązane z funkcją kwadratową takie jak różne postacie funkcji (ogólna, iloczynowa, kanoniczna) czy wzór na wyróżnik trójmianu kwadratowego często nazywany po prostu deltą.
Tabele zawierają typowe wzory powiązane z funkcją liniową takie jak różne postacie zapisu (ogólna, kanoniczna, za pomocą pary punktów itp.) czy wzór na miejsce zerowe.
Tabele zawierają typowe wzory powiązane z funkcją wykładniczą.
Tabele zawierają zestawienie popularnych wzorów związanych z geometrią np. wzory na pola różnych figur, obwód koła, objętość kuli itp.
Tabele zawierają zestawienie popularnych wzorów związanych z geometrią analityczną np. wzor na odległość pomiędzy dwoma punktami.
Tabele zawierają popularne wzory użyteczne w kombinatoryce takie jak liczba wariacji (z lub bez powtórzeń) i symbol Netwona.
Tabela zawiera typowe wzory używane podczas statystycznej obróbki danych takie jak różne rodzaje średnich, odchylenie standardowe czy wariancja.
Tabela zawiera typowe wzory związane z figurami (bryłami) w trzech wymiarach czyli tzw. stereometrią.
Tabela zawiera wzory na przeliczanie współrzędnych z jednego układu do innego na przykład z współrzędnych kartezjańskich na walcowe lub odwrotnie. Uwzględniono zarówno dwu- jak i trójwymiarowy układ współrzędnych.
Tabliczka mnożenia o ustawialnym rozmiarze
Tabele zawierają typowe wzory i tożsamości trygonometryczne takie jak jedynka trygonometryczna czy wzór na sinusa kąta połówkowego.
Tablica zawiera tzw. wzory redukcyjne umożliwiające obliczenie wartości funkcji trygonometrycznych kątów rozwartych (powyżej 90 stopni) bez użycia kalkulatora.
Podajesz dwa kąty, a kalkulator oblicza trzeci kąt.
Kalkulator pokazuje zależnośc pomiędzy dwoma trójkątami podobnymi. Wprowadź kąty i długości i zobacz na żywo jak wyglądają Twoje trójkąty.
Kalkulator zamienia liczbę dziesiętną na ułamek zwykły np. 0.25 zamieni na 1/4.
Explorator ułamka - podajesz ułamek, i dostajesz informacje o jego innych postaciach: właściwej, niewłaściwej i oczywiście skróconej. Pokazuje też rozkład licznika i mianownika na czynniki.
Operacje na ułamkach - podajesz dwa ułamki i dostajesz ich sumę, różnicę, iloczyn oraz iloraz.
Kalkulator pokazuje krok po kroku jak dodawać lub odejmować ułamki. Podajesz dwa ułamki oraz wybierasz operację (dodawanie lub odejmowanie) i dostajesz rozwiązanie oraz rozpisane kroki potrzebne, aby obliczyć wynik. Ćwicz ułamki razem z calcullą!
Kalkulator znajduje odwrotność podanego ułamka (liczby).
Kalkulator porównuje dwa ułamki i powie Ci czy są identyczne. Jeśli się różnią, określi który z nich jest większy (mniejszy) i o ile.
Kalkulator generuje listę możliwych wariacji (z lub bez powtórzeń) na podstawie podanej puli elementów.
Kalkulator pokazuje jak podane przez Ciebie proste są ułożone na tej samej płaszczyźnie. Kalkulator narysuje te proste na wykresie oraz wyliczy kąt pomiędzy nimi.
Tabela zestawia wzory na pochodne wybranych funkcji elementarnych jednej zmiennej f(x) takich jak funkcja liniowa, funkcja kwadratowa, sinus, kosinus, logarytm itp.
Tabele zawierają różne wzory skróconego mnożenia. Przedstawione są zarówno typowe przypadki np. (a + b)² (kwadrat sumy) jak i przypadki ogólne (e.g. dowolna potęga sumy).
Kalkulator pozwala łatwo przeliczyć wartość Twojego logarytmu z jednej podstawy (np. dziesiętnej) na inną (np. na logarytm naturalny).